HAKKIMIZDA

1953 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Bayraktar İnşaat, birikimi ve tecrübesiyle inşaat, turizm ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Bayraktar, her biri marka haline gelen ve toplam büyüklüğü 3 milyon metrekareyi aşan önemli üstyapı projelerinin yapım ve yatırımlarını üstlenmiştir. Bu projelere, Türkiye’nin outlet konseptli en büyük açıkhava alışveriş merkezi ViaPort, içerisinde avm-ofis-konut ve rezidansların yer aldığı, İstanbul ve Venedik’i buluşturan karma proje ViaPort Venezia, ülkemizin dünya standartlarındaki ilk tematik parkı, konser alanı ve alışveriş merkezi ViaLand, prestijli rezidans ve konutları ile ViaPort Houses & Suites, Ankara’nın en merkezi konumunda yer alan iş merkezleri Via Tower ve Via Twins, Ankara’nın Leed sertifikası (Gold) sahibi "Yeşil Bina" özelliği taşıyan ilk iş merkezi Via Green ve kiralanabilir A+ ofislerin yer aldığı Ankara’nın ilk yatay iş ve yaşam merkezi projesi Via Flat örnek gösterilebilir.

Bayraktar’ın turizm alanındaki ilk yatırımı ViaPort yanında yer alan Crowne Plaza Asia’dır. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na sadece 5 dakika uzaklıktaki bu 5 yıldızlı tesis, kusursuz otel hizmetinin yanı sıra kongre ve toplantı salonları ile iş dünyasına profesyonel çözümler sunmaktadır. Bayraktar ‘ın yeni turizm yatırımları arasında, ViaLand içindeki otel ve Tuzla’da içerisinde 750 yat kapasiteli marina, eğlence merkezi, AVM ve otelin yer aldığı ViaPort Marina projesi bulunmaktadır.

Bayraktar, ekonomik, çevresel ve sosyal anlamda gelişmede anahtar rolü oynayan enerji sektöründe de yatırımcı kimliğiyle yer almaktadır. Halihazırda bünyesinde 2 adet Hidroelektrik Enerji Santrali ve 1 adet Güneş Enerjisi Santrali yatırımları yer almakta olup özellikle yenilenebilir enerji alanında (Hidroelektrik, güneş, rüzgar, jeotermal) yeni projelerin yatırımlarına ağırlık verilmesi planlanmaktadır. Bu yatırımlara ek olarak Bayraktar, sahip olduğu Toptan Satış Şirketi ile de serbest tüketiciler için elektrik ticareti alanında faaliyet göstermektedir.

Bayraktar, kurumsal değerleri doğrultusunda hem ulusal hem de uluslararası alanda yenilikçi projelere imza atmaya devam edecektir.

YAPILARINIZA
DEĞER KATAN MİMARİ

DEĞERLERİMİZ

DEĞERLERİMİZ

MİSYONUMUZ
Mimaride ve teknikte en ileri teknolojiyi kullanarak, müşteri memnuniyetini hedef alan, zamanında teslim prensibi ile,dönemin ve geleceğin ihtiyaçlarına cevap veren, her zaman sektöründe öncü olan ve müşterilerine fayda sağlayan projeler üretmek Bayraktar’ın misyon anlayışıdır.

VİZYONUMUZ
Global iş dünyasının tüm gereksinimlerini kurumsal çalışma anlayışıyla birleştirerek, Bayraktar imzasını bulunduğu her sektörde ve gerçekleştirdiği her projede yaşatmak, ulusal ve uluslararası başarıları ile işinde lider bir kurum olarak istikrarla büyümek, ülkesine değer ve kazanç sağlayabilmek ve kalitesini her zaman koruyabilmek Bayraktar’ın vazgeçilmez vizyonudur.

KALİTE POLİTİKASI
Kurulduğu tarihten günümüze kadar tüm projelerinde kusursuzluğu hedef alan Bayraktar, başarıya giden yolun kaliteden ve güvenden geçtiğini bilmektedir.

ÇEVRE POLİTİKASI
Hayata değer katan projeleriyle her zaman önde olmayı amaçlayan Bayraktar, çevre ile uyumlu çalışmayı ve iş çevresini korumayı temel ilkelerinden biri haline getirmiştir.